Gyvenimo kokybės studija logotipas

Gyvenimo kokybės studija - tai erdvė žmonėms, kurie nori gyventi prasmingą ir sėkmingą gyvenimą, pasikliaudami savo stipriosiomis savybėmis, ugdyti pasitikėjimą savimi, puoselėti santykius su jiems svarbiais žmonėmis ir būti laimingi. Viskas apie jus ir jums: jūsų gerovei, sėkmei ir gyvenimo džiaugsmui.

Kategorijos

Prasmė

Mūsų mintys sudygsta kaip sėklos, paskui jos skleidžiasi, žydi ir duoda savo vaisius. Todėl kokios yra mintys, toks ir gyvenimas. Kaip į derlingą dirvą pasodinta sėkla išaugina sveiką vaisių, taip ir mūsų gyvenimo epizodai priklauso nuo minčių šviesumo. Jei pasodinsime usnies sėklą, užaugs piktžolė. Tas pats pasakytina ir apie protą. Pozityvios mintys duoda pozityvų rezultatą, negatyvios - negatyvų. Kai suprantame šį priežasties - pasekmės dėsnį, galime kurtis tokį gyvenimą, kokio iš tiesų norime.
-- John Marks Templeton, "Visame pasaulyje pripažinti gyvenimo dėsniai"

Mes visi užrašyti į mokyklą, kuri vadinasi "gyvenimas Žemės planetoje". Kiekvienas žmogus ir įvykis - mūsų mokytojai. Klaidų nėra, yra tik pamokos. O vadinamieji pralaimėjimai - tik žingsniai pergalės link. Pamoka kartojama tol, kol išmokstama... Neišmoktos lengvos pamokos tampa sunkios. Skausmas kartais būna vienintelis būdas atkreipti dėmesį į kai kuriuos svarbius dalykus. Tik gyvenimo patirtis paverčia žinias išmintimi... Gyvenimas jums įteikia drobės ritinį, tapote jūs patys. Visi atsakymai slypi jumyse - jums tereikia tik žiūrėti, klausyti ir tikėti.
-- John Marks Templeton, "Visame pasaulyje pripažinti gyvenimo dėsniai"

Žmogus yra laimingas savo asmeninių pastangų dėka, jei pažįsta laimei būtinas sudėtines dalis: paprastą skonį, truputį drąsos, pasiaukojimą, meilę darbui ir svarbiausią - tyrą sąžinę. Dabar esu įsitikinusi, kad laimė nėra tik miglota svajonė. Teisingai mąstydamas ir remdamasis patirtimi, žmogus gali daug išreikalauti iš savęs. Apsisprendimu ir kantrybe galima netgi pagerinti savo sveikatą... taigi gyvenkime gyvenimą tokį, koks jis yra ir nebūkime nedėkingi.
-- George Sand

Dabartis yra vienintelis laikas, kurį turime. Vienintelė mūsų laisvai keičiama valiuta. Vakarykštė diena - pasibaigęs kvitas. Rytojus - skolos raštelis. Tik šią dieną galime praleisti, nuoširdžiai stengdamiesi panaudoti visas dovanas, kurias mums suteikė Dievas.
-- Og Mandino

Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos, ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga. 
-- Justinas Marcinkevičius

Mūsų laikas ribotas, tad nešvaistykime jo gyvendami kažkieno kito gyvenimą. Neleiskim kitų nuomonei tapti savo vidiniu balsu. Turėkime drąsos įsiklausyti į savo širdies ir intuicijos balsą. Visa kita tik po to.
--Steve Jobs
 
 
Visada žemėje per mažai gerų žodžių – meilės, tiesos ir dėkingumo žodžių. Mes dažnai taip ir išsiskiriame, nepasakę jų vienas kitam, nusinešame, užgniaužę juos savo širdyse. Praeiname abejingi pro medį, paukštį, pro žydintį rugį ir pro kenčiantį žmogų, tarytum ne vienos žemės broliai, ne vienos saulės vaikai būtumėm. 
-- Justinas Marcinkevičius
 
 

Bet kuri dovana mielesnė, kai ją išrenka mylinčios akys.
Pyragas skanesnis, kai jį kepa mylinčios rankos.
Dovanotos gėlės gražesnės, kai jos sušildytos artimo žmogaus širdies šiluma...

Linkiu, kad visada šalia turėtumėte savo Žmones - kartu pasidžiaugti, pasitarti, pasiguosti, pasvajoti... Tai pati tikriausia Kalėdinė dovana... Ir net jeigu jus skiria atstumai, širdžių artumui tai nėra svarbu. Ne tik per Kalėdas. Visada.

-- Aušra Bijaminienė

Vidinės ramybės požymiai:
1. Mąstote ir veikiate spontaniškai ir jūsų poelgiai tada būna geriausi.
2. Sugebate džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka.
3. Neteisiate.
4. Nesigailite ir nesigraužiate.
5. Nenorite konfliktuoti.
6. Nesistengiate įžvelgti piktų kitų žmonių kėslų.
7. Nesijaudinate.
8. Sugebate žavėtis.
9. Jaučiate ryšį su kitais žmonėmis ir gamta.
10. Širdimi visad esate linksmi.
11. Laisvai priimate ir skleidžiate meilę.
12. Neskubinate įvykių, nes žinote, kad jie susiklostys jums palankiai.
-- John Marks Templeton, "Visame pasaulyje pripažinti gyvenimo dėsniai"

Paprasti dalykai džiugins, jei į juos žiūrėsite pozityviai. Aitvaro laidymas su vaiku gali būti pramoga arba laiko švaistymas. Vadovo, mokytojo ar šeimos nario komplimentas už tai, ką padarėte, gali jus pradžiuginti. Jeigu griebsitės užduoties pasiryžę kuo geriausiai ją atlikti, atlikę jausite pasitenkinimą. Atsikėlę iš ryto galite nuspręsti šiandien patirti nuotykį. Arba galite vos ne vos išsiversti iš lovos ir laukti, kol praeis diena. Galite atsikelti anksčiau, kad spėtumėte ramiai papusryčiauti. Arba galite gulėti iki paskutinės minutės ir išlėkti į darbą jau pavargę. Jūsų požiūris bei nuostatos padeda kurti aplinkybes, kurios arba daro jus laimingus, arba sekina, gadina nuotaiką. Žinoma, gyvenime neišvengsite problemų, bėdų ir liūdesio, bet jei jūsų "stiklinė pusiau pilna", tomis akimirkomis jūs triumfuosite.
-- John Marks Templeton, "Visame pasaulyje pripažinti gyvenimo dėsniai"

Gerumas, rūpestis bei atidumas ir yra tos medžiagos, iš kurių statote savo gyvenimo rūmą. Kiekvieną dieną turite daugybę galimybių padėti kitiems, parodyti dėmesį, rūpintis... Ir žmogus, prie kurio gyvenimo jūs šiandien prisiliesite, gaus jūsų gerumo dovaną. Pasauliui reikia jūsų gerumo ir paramos.
-- John Marks Templeton
 
 
Jeigu jums kas nors įteiktų nuostabią gimtadienio dovaną, o jūs paslėptumėte ją spintoje ir niekada neatidarytume jos durų, tai kokia bus jums nauda iš tos dovanos? Vis dėlto kaip tik taip dauguma žmonių pasielgia su brangiausia pasaulyje dovana - jie atsisako ją paimti.
Nuostabiausia Kūrėjo dovana - tai jūsų gebėjimas gyventi laimingai ir harmoningai, - kaip kad yra numatyta Kūrėjo planuose.
Priimkite šią nepaprastą dovaną. Ji - jumyse. Ji padės jums sustiprinti savo suglebusius dvasinius raumenis. Tegul šie raumenys dirba jūsų naudai. Šių pastangų rezultatas bus "naujasis jūs".
Sveikinkite kiekvieną naują dieną. Tai dar viena šlovinga jūsų galimybė, dar vienas laimingas nuotykis. Jūsų dvasia vis auga... Pažvelkite, koks vaiskiai žydras dangus, kokia gaivi medžių žaluma, kaip visa, kas gyva, skleidžia akinamą šviesą... Ne, nepasikeitė niekas, išskyrus jus. Jūs ėmėte regėti Kūrėjo darbus Dvasios akimis... Tai nuostabu!
-- Rebecca Clark, "Breakthrough"
 

Sutikę iš tiesų laimingą žmogų pamatysite, kad jis skaptuoja valtį, rašo simfonijas, moko sūnų, augina jurginus arba ieško dinozaurų kiaušinių Gobio dykumoje. Jis neieško laimės, lyg ji būtų ištrūkusi ir po radiatoriumi nuriedėjusi marškinių saga... Laimingas žmogus yra laimingas visas dvidešimt keturias valandas per parą.
-- W. Beran Wolf

To laugh often and much;

to win the respect of intelligent people and the affection of children;

to earn the appreciation of honest critics and endure the betrayal of false friends;

to appreciate beauty; to find the best in others;

to leave the world a little better; whether by a healthy child, a garden patch or a redeemed social condition;

to know even one life has breathed easier because you have lived.

This is the meaning of success.

-- Ralph Waldo Emerson

Gyvenk taip, tarsi kiekviena diena būtų paskutinė, mylėk tarsi nieks nebūtų tavęs įskaudinęs ir šok taip, lyg niekas tavęs nematytų.

-- Markas Tvenas

Mes turime didesnius namus, bet mažesnes šeimas;

Daugiau patogumų, bet mažiau laiko;

Mes turime daugiau mokslinių laipsnių, bet mažiau prasmės;

Daugiau žinių, bet mažiau nuovokumo;

Daugiau ekspertų, bet ir daugiau problemų;

Daugiau vaistų, bet mažiau sveikatos;

Mes sugebame nukeliauti į Mėnulį,

Tačiau mums sudėtinga pereiti gatvę ir susipažinti su nauju kaimynu.

[…]

Tai yra greito maisto, bet lėto virškinimo laikai;

Žmonės aukšti, bet asmenybės menkos;

Pelnai dideli, bet santykiai paviršutiniški.

Tai laikai, kai langai gražūs,

Bet namai tušti.

-- Dalai Lama, „Mūsų amžiaus paradoksas“

TAVO IR MANO GYVENIMO DŽIAUGSMO KNYGA

Autorės: Eglė Petrevičė ir Aušra Bijaminienė

Plačiau